İçerik Üretme

Kurumlar için, İnternet ve Sosyal Medya için İçerik Üretme

Kurumların, işletmelerin, ünlü insanların yada halka mal olmuş insanların bir içerik üreticisine sahip olmaları gerekiyor. Gelişen teknoloji bu alanda sürekli yeni içerikler istiyor ve tüketiyor. Nedir bu içerikler?

Video içerikler

Yapılan araştırmalara göre Sosyal medya ve internette en çok videoların izlendiği ve bu nedenle sürekli yeni özgün videoların içerek olarak bu alanı takip eden insanlar için üretilmesi gerektiği aşikardır. Bu nedenle ister bir kurum olun isterseniz şahıs size profesyonel anlamda video içerik üretecek yenilikçi, yaratıcı insanlar lazımdır.

Bu insanların bir arada çalıştığı ajans yapılandırması size bu hizmeti verecek en iyi yer olabilir.

Görsel / Grafik içerik

Özel günler başta olmak üzere, ürün tanıtımı vs alanlarında kurum yada şahıs olarak görsel bir takım grafiklere ihtiyaç duyulacaktır. Bu anlamda size bunu sağlayacak çalışmaları yapacak insanlara ihtiyaç duyacaksınız.

Makale / yazı

Yine kurum olarak sizlerin ürettiği yada sattığı ürünler hakkında makaleler yazacak, tanıtım yazısı yazacak insanlar gerekecek.

İşte yukarıda ki her çalışma bir içerik üretmedir. Bu içerikler internet sitenizde, sosyal medyanızda kullanımınız için gereklidir. İyi bir içeriği olmayan internet sitesi profesyonellikten uzaktır, iyi içerikler paylaşılmayan sosyal medya hesapları takipçi almaktan uzaktır.

Özetle; dijital içerik yalnızca tanıtıcı yazılar yazmak, fotoğraf veya gelişi güzel video paylaşmak değildir. Internet kullanıcılarının alışkanlıkları paralelinde içerik oluşturmak, ihtiyaçları doğrultusunda karar vermesini kolaylaştıran etkileşimli formlar yaratmak ve dikkat çekici tipografik öğelerle  sosyal medyaya veya web sitesine yerleştirmektir.